Facebook

Rekord_08.jpg Rekord_10.jpg Rekord_12.jpg

Rekord_05.jpg

Standardowo oferujemy dwa odcienie lakierobejcy przy zabezpieczaniu elementów drewnianych stanowiących siedzisko i oparcie ławek parkowych- tek oraz mahoń. Jeżeli istnieje taka potrzeba oferowane produkty możemy dopasować kolorystycznie do istniejącego indywidualnego otoczenia. W przypadku zabezpieczania elementów stalowych (malowanie proszkowe) oferujemy do Państwa dyspozycji całą paletę kolorów RAL. W przypadku kolorystyki odlewów żeliwnych zalecamy stosowanie standardowego koloru czarnego. Ma to znaczenie np. przy widoczności wszelakich zanieczyszczeń i zabrudzeń które powstają po opadach atmosferycznych lub poprzez uderzenia mechaniczne. Ponadto kolor czarny jest o wiele wdzięczniejszy przy konserwacji (praktycznie po kilku - kilkunastu latach eksploatacji nie występuje problem dobierania zastosowanych odcieni).

DOSTĘPNA KOLORYSTYKA DREWNA

Mahon.jpg      Tek..jpg


Wybór kolorystyki elementów drewnianych posiada tylko jedno ograniczenie. Mianowicie jeżeli ławka będzie w kolorze jasnym (kolor np. sosna oregońska lub lakier bezbarwny) to po pewnym czasie (ok. 1,5 roku - 2 lata) będą na niej widoczne wszystkie zanieczyszczenia. Dobrym przykładem są parkiety w domach gdzie widać wszystkie szczeliny i w miejscach uszkodzenia powłoki szare naloty. Oczywiście drewno można zaimpregnować ciśnieniowo i dopiero wtedy pokryć lakierem bezbarwnym, lecz trzeba wziąć pod uwagę, iż impregnacja zostawi na drewnie odcień zielonkawo brązowy co po lakierowaniu wygląda po prostu nieestetycznie. Są oczywiście też impregnaty bezbarwne, lecz całość zmierza do jednej prostej konkluzji. Mianowicie im ciemniejsza pigmentacja powłoki lakierniczej, - Tym dłużej będziemy się cieszyć estetycznym wykończeniem naszej ławki lub kosza na śmieci w obudowie drewnianej. Z naszego skromnego doświadczenia możemy śmiało określić czynnik który wpływa najmocniej na uszkodzenia powłoki lakierniczej. Nie są to wbrew powszechnej opinii ujemne temperatury i wilgotność…. To promienie UV. Promieniowanie słoneczne najbardziej niszczy elementy stanowiące siedzisko i oparcie ławek parkowych. Z naszej praktyki jednoznacznie wynika iż drewno wystawione na działanie promieni słonecznych dużo szybciej się starzeje. Mając tą wiedzę możemy sprawić, (jeśli oczywiście specyfika miejsca na to pozwala) że nasze ławki i kosze, (a w zasadzie to ich powłoka lakiernicza) wytrzymają dłużej, jeśli zamontowane będą w taki sposób; aby elementy drewniane w godzinach popołudniowych znajdowały się po prostu w cieniu. Dodatkowo jeśli raz w miesiącu umyjemy polakierowaną powierzchnię i oczyścimy ją z zanieczyszczeń to również zwiększymy żywotność powłoki lakierniczej. Myć takie elementy należy po prostu wilgotną ściereczką zamoczoną w wodzie, można dodać też niewielką ilość (zaznaczam iż niewielką) detergentu (np. kilka kropel płynu do mycia naczyń) Te dwa proste sposoby znacząco przyczynią się do wydłużenia żywotności elementów drewnianych na eksploatowanych przez Państwa ławkach i koszach. Na koniec chciałbym podkreślić, iż uwagi te dotyczą wszystkich powłok lakierniczych, nie tylko ławek parkowych i koszy….

Jeśli kochacie Państwo drewno i chcielibyście je mieć np. jako ozdobę elewacji na swoim domu to zalecamy oczywiście jeśli to możliwe nie ozdabianie południowej  strony budynku drewnem. Po kilku latach na pewno wystąpi problem nierównomiernego starzenia się drewna jak i zastosowanych powłok lakierniczych.   

Coraz częściej alternatywą dla drewna i jego „mankamentów” stają się materiały z tworzywa sztucznego. Celowo użyłem tutaj cudzysłowia, gdyż dla niektórych te mankamenty są zaletami. Drewno to naturalny produkt z najlepszej fabryki na świecie –  Natury.  Jednak nieustannie trwają prace nad substytutami tego surowca. Do tej pory naukowcom średnio że tak powiem udawało się „oszukać” naturę. Tworzywa były niedoskonałe i wytwarzanie ich stanowiło dość znaczne obciążenie dla środowiska naturalnego. Ostatnimi czasy jednak jakość substytutów uległa poprawie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Dlatego nasze przedsiębiorstwo postanowiło pierwszy raz w swojej historii wprowadzić ławki parkowe, w których elementy drewniane zastąpione są tym właśnie tworzywem. Analogicznie jak dla ławek postanowiliśmy stworzyć całą kolekcję koszy dla śmieci w obudowie z tworzywa sztucznego imitującej drewno. Produkty te nie wymagają żadnej konserwacji, są odporne na grzyby i pleśnie temperatury, wilgotność oraz……… promieniowanie UV.

DOSTĘPNA KOLORYSTYKA ELEMENTÓW WPC

wpc_szary_ok.jpg      wpc_ciemny_braz_ok.png


Część naszych prac można zobaczyć tutaj:

Kosz_dzki_WPC_glowne.jpgWilnoWPC_Miniatura.jpgPragaWPC_Miniatura.jpgSpartan_WPC.jpgViking_WPC.jpgRoma_WPC_bez_oparcia_miniatura.jpg

REKORD. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Interent-media.pl