Facebook

Rekord_08.jpg Rekord_10.jpg Rekord_12.jpg

Rekord_05.jpg

Ekologia

Coraz częściej o niej słyszymy, rozmawiamy, aż w końcu przechodzimy do działań. Aby pozostawić naszą planetę bezpieczną dla przyszłych pokoleń musimy działać. 

Przedsiębiorstwa i firmy zobligowane są do przekazywania swoich odpadów produkcyjnych wyspecjalizowanym podmiotom, które mają za zadanie bezpiecznie je zutylizować. W ten sposób przy wytwarzaniu wszelakich urządzeń staramy się ograniczyć do minimum oddziaływanie przemysłu na nasze środowisko naturalne.

Jednak naszemu Przedsiębiorstwu takie podejście do tematu ekologii nie wystarcza…

Postanowiliśmy pójść o krok dalej. Z materiałów, które do tej pory oddawaliśmy do utylizacji postanowiliśmy stworzyć nowe produkty i wprowadzić je do oferty firmy. Produkując ławki parkowe oraz kosze na śmieci powstaje szereg odpadów ubocznych, które postanowiliśmy wykorzystać tworząc coś pożytecznego i chroniącego w ten sposób nasze środowisko naturalne.

Tak wiec cała seria koszy na śmieci, których obudowę stanowi blacha z laserowo wyciętymi pasami na wprost lub pod kątem  generuje nam odpad stalowy w postaci pasków, które do tej pory oddawaliśmy do ponownego przetworzenia.

Kosz Ateny IIISofia_Miniatura.jpg kosz_lodzki_III_miniatura.jpgKosz Andora Bis

Pojemniki (wkłady) do koszy parkowych wykonywane są z arkuszy blachy, które również generują nam odpad w postaci pasków tego materiału.

W kabinach lakierniczych nie mamy odzysku proszku lakierniczego do krótkich serii i nietypowych kolorów wykonywanych na specjalnie zamówienie. 

produkcja_9.jpg

Bardzo dobry sprzęt, który jest na wyposażeniu naszego przedsiębiorstwa ogranicza zdecydowanie straty proszków lakierniczych, lecz nie eliminuje ich, a niewykorzystany zmieszany proszek oddajemy do wyspecjalizowanej firmy zajmującej się utylizacją.

Z tych odpadów stworzyliśmy nowy produkt:

 tabliczka_maa_z_napisem_prz.jpg tabliczka_informacyjna_Dua_300_200.jpg

 

 

 

 

 

Podstawę, którą wbija się w grunt stanowi pas blachy, który stanowi pozostałość po wypalaniu laserem obudów koszy na śmieci. Pole informacyjne to odpowiednio docięty odpad z arkusza blachy wykorzystywanej do produkcji pojemników stalowych.

Całość malowana jest proszkowo w kolorze -należy dodać, że w kolorze niespotykanym, gdyż jest to mieszanka przeróżnych proszków zazwyczaj o ciemnym odcieniu. Do tego dochodzi naklejka odporna na warunki atmosferyczne i tym oto sposobem stworzyliśmy pierwszy ekologiczny i bardzo skuteczny system informacji miejskiej.

Jeśli będziecie przechodzili obok naszego produktu, zatrzymajcie się na chwilkę proszę.

Popatrzcie na ten w sumie prosty, lecz niestandardowo zaprojektowany od początku do końca wytwór naszej pomysłowości.

Zobaczcie, Razem możemy zadbać o naszą planetę bez żadnych wyrafinowanych procesów przemysłowych i możemy zrobić to po prostu bardzo skutecznie. Dzięki wykorzystaniu odpadów produkcyjnych, tabliczki informacyjne produkowane przez nasze przedsiębiorstwo są również tanie i szybko dostępne.

 

Zapraszamy do współpracy !

 

REKORD. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Interent-media.pl